* رمز عبور به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد
* رمز عبور به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد

اتصال به اینترنت با میکروتیک

اتصال به اینترنت با میکروتیک

امروزه استفاده از اینترنت در هر زمان و هر مکان یکی از ضروری ترین امکاناتی است که افراد ، سازمان ها و … انتظار دارند و مخصوصا در مکان های اداری که محدودیت هایی بر روی کاربران اعمال شده است بایستی امکانی فراهم آورد تا کاربران شبکه بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند و امور اینترنتی خود را انجام دهند.

میکروتیک یکی از برندهای معروف در تولید تجهیزات شبکه است که در بسیاری از اماکن دولتی و غیر دولتی از آن استفاده می شود بنابراین آموزش بخش های مختلف میکروتیک و کار با سخت افزار و نرم افزار میکروتیک از اهمیت زیادی برخوردار است.

در صورت تمایل می توانید مقاله میکروتیک چیست و چه قابلیت هایی دارد را مطالعه نموده و سپس به مطالعه این مقاله بپردازید.

در این مقاله ما قصد داریم نحوه اتصال به اینترنت با میکروتیک را مورد بررسی قرار دهیم پس اگر شبکه ای دارید که در آن از تجهیزات میکروتیک استفاده کرده اید این مقاله می تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما در انجام تنظیمات میکروتیک برای اتصال به اینترنت باشد.

آموزش اتصال به اینترنت با میکروتیک

آموزش اتصال به اینترنت با میکروتیک
آموزش اتصال به اینترنت با میکروتیک

 

اتصال به اینترنت با میکروتیک نیازمند انجام تنظیماتی است که این تنظیمات می تواند از دو روش انجام پذیرد که شما می توانید با توجه به شرایط خودتان هرکدام از این دو روش را استفاده کنید.

 

روش اول – اتصال میکروتیک به اینترنت

نکته : در این روش اگر مودم شما بی سیم است اینترفیس بی سیم از کار می افتد.

  • ابتدا مودم را در حالت bridge تنظیم کنید سپس اتصال یکی از پورت های اترنت را به پورت etrher برقرار کنید.
  • نرم افزار Winbox را اجرا کرده و در آن از منوی سمت چپ همانند تصویر زیر گزینه PPP را انتخاب کنید. (این عمل برای کانفیگ روتر بورد میکروتیک انجام می پذیرد). پس از کلیک این گزینه تصویری مانند زیر مشاهده خواهید کرد.
نرم افزار Winbox
نرم افزار Winbox

 

  • روی گزینه + کلیک کنید و سپس گزینه PPPoE Client را انتخاب نمائید.
PPPoE Client
PPPoE Client

 

  • پنجره New Interface در این مرحله برای شما نمایان می شود که بایستی تنظیماتی را در آن انجام دهید. در تب General گزینه interface را با نام پورتی که مودم به آن متصل است مقداردهی کنید.
New Interface
New Interface

 

  • به تب Dial Out بروید و گزینه user name و password اشتراک خود را وارد کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه Ok پنجره را ببندید.
  • نکته : گزینه Add Defult Route را نیز فعال کنید تا پس از ساخته شدن ارتباط یک روت پی فرض به جدول روت اضافه گردد.
Add Defult Route
Add Defult Route

 

  • زمانی که اتصال برقرار شود گزینه status مساوی connected می شود.
  • حال کافی است برای اتصال به اینترنت توسط میکروتیک ، دستگاه مورد نظر را از بخش اینترفیس ها انتخاب نمود و یک IP به آن اختصاص داد و روی سیستم موردنظر خود نیز یک IP در همان محدوده قرار بدهید و آدرس gateway را IP روتر میکروتیک خود قرار دهید.

روشی که بیان شد زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما قصد اتصال به اینترنت با میکروتیک را داشته باشید و از یک مودم ADSL در شبکه خود استفاده نمائید.

 

روش دوم – اتصال به اینترنت با میکروتیک

در این روش همانند روش اول عمل می کنیم با تفاوت های زیر :

  • در روش اول مودم را بر روی حالت NAT تنظیم کردیم ، اما در این روش مودم را روی حالت Rout تنظیم می کنیم.
  • در روش اول روی اینترفیس ها IP private ست کردیم ، اما در این روش روی اینترفیس ها IP Public ست می کنیم.

روش دوم بسیار پرکاربردتر و متداول تر از روش اول است و اکثر افراد از این روش استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که استفاده از این روش نیز مانند روش اول ، مودم هایی که قابلیت استفاده به صورت بی سیم را دارند خاصیت بی سیم بودن خود را از دست می دهند.

 

امیدواریم از مطالعه مقاله آموزش اتصال به اینترنت با میکروتیک استفاده لازم را برده باشید.همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در بخش کامنت های این مقاله ذکر کنید و پاسخ های کارشناسان ما را دریافت نمائید.