* رمز عبور به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد
* رمز عبور به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد

پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز 10

پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز 10

پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز 10

اگر شما صاحب یک لپ تاپ، تبلت، گوشی هوشمند، یا حتی یک کامپیوتر رومیزی هستید، بهترین و آسان ترین  راه برای اتصال شما به اینترنت و استفاده بی دردسر از آن، اتصال به اینترنت از طریق

 Wi-Fi است.

در استفاده از اینترنت Wi-Fi، بر خلاف محدودیت های موجود در روش های قدیمی که به علت اتصال کابلی به اینترنت، کاربران مجبور بودند در یک موقعیت مکانی ثابت بمانند، کاربران قادر هستند در زمان استفاده از اینترنت امکان حرکت کردن داشته باشند. همچنین در استفاده از اینترنت Wi-Fi به این خاطر که اتصال کابلی وجود ندارد بجای یک سیستم، چند کاربر با چند سیستم مختلف قادرند در محیط آنتن دهی Wi-Fi از اینترنت استفاده نمایند.

در استفاده از اتصال Wi-Fi به دلیل عدم وجود محدودیت در تعداد کاربرانی که می توانند در آن واحد به اینترنت متصل شوند، عموما ٌافراد علاوه بر نام کاربری شبکه  Wi-Fi  خود برای  محدود کردن  و همچنین قابل کنترل بودن تعداد کاربرانی که به آن شبکه وصل می شوند، برای Wi-Fi خود رمز عبور نیز قرار می دهند. همین نکته نیز باعث می شود هر از گاه کاربران رمز اتصال به شبکه  Wi-Fi خود را از یاد ببرند.

به طور کلی، برای پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز های مختلف راه حل های متعددی وجود دارد. در این مقاله سعی خواهیم کرد به تعدادی از راه های بازیابی و یافتن رمز وای فای در ویندوز 10 بپردازیم.

اگر بر روی رایانه تان از ویندوز 10 استفاده می کنید و رمزعبور Wi-Fi خود را نمی دانید یا اینکه رمز عبورتان را فراموش کرده اید، باید رمز عبور را بازیابی کنید زیرا برای اتصال به اینترنت در سیستم خودتان و همچنین دستگاه یا رایانه ی دیگری به همان شبکه به رمز عبور صحیح نیاز دارید. در چنین شرایطی نیاز به نگرانی نیست زیرا بازیابی رمز عبور Wi-Fi در رایانه کاری آسان است.

با دنبال کردن چند مرحله ی ساده، می توانید رمزهای عبور شبکه ی Wi-Fi ذخیره شده بر روی سیستم عامل ( ویندوز 10 )  خود را پیدا کنید.

روش های پر کاربرد بازیابی رمز عبور در ویندوز 10

ابتدا دکمه R  را بر روی کیبورد رایانه، به همراه دکمه  Windows را همزمان فشار می دهیم، تا کادر Run ظاهر شود، سپس عبارت ( ncpa ) را تایپ کرده، بر روی آداپتور شبکه  بی سیم خود، راست کلیک کرده و از منوی کشویی که در صفحه نمایان است، گزینه (وضعیت) را انتخاب می کنیم. در ادامه، گزینه   Properties را انتخاب کرده و در پنجره باز شده به پوشه Security می رویم، درون پوشه Security روی گزینه  (نمایش کاراکترها) کلیک می کنیم و به این ترتیب رمزعبور ذخیره شده   Wi-Fi را پیدا کرده و می توانیم آن را مشاهده کنیم.

توجه داشته باشید که به دلیل تعدد راه های بازیابی رمزعبور، اگر یکی از روش های بازیابی به نظرتان پیچیده، سخت یا نامفهوم بود می توانید روش دیگری را جایگزین کنید.

یکی دیگر از راه های بازیابی کلمه عبور Wi-Fi در ویندوز 10 که می توان گفت نسبت به روش های دیگر به مراتب ساده تر است از این قرار می باشد:

مرحله نخست: با استفاده از رایانه شخصی خود (رایانه ای که می خواهید با آن به شبکه ی Wi-Fi متصل شوید) نام کاربری Wi-Fi مورد نظرتان را در قسمت مرکز اشتراک اتصال شبکه اینترنت رایانه تان جست و جو کرده و پس از یافتن آن، بر روی آن کلیک کنید. سپس در سمت چپ و پایین صفحه اصلی رایانه تان بر روی گزینه Start (منوی start) کلیک کنید تا باز شود.

مرحله دوم: از گزینه های موجود در منوی Start، گزینه تنظیمات ((Settings را که شبیه به یک چرخ دنده کوچک است انتخاب کنید.

مرحله سوم: از میان گزینه های موجود در فهرست تنظیمات ویندوز ((Windows Settings، بر روی گزینه (Network & Internet) کلیک کنید.

مرحله چهارم: از میان گزینه های موجود در فهرست شبکه و اینترنت Network & Internet))، بر روی گزینه (Status) که در سمت چپ صفحه نمایش، دیده می شود کلیک کنید.

مرحله پنجم: در پنجره باز روبرویتان تا زمانی که گزینه Network & Sharing Center)) را مشاهده کنید، به سمت پایین بروید و سپس روی آن کلیک کرده تا در پنجره جدیدی باز شود.

مرحله ششم: در قسمت “شبکه و مرکز اشتراک” Network & Sharing Center))، گزینه شبکه Wi-Fi را که می خواهید رمز عبور آن را پیدا کنید، انتخاب نمایید. این گزینه در کنار منوی “اتصالات” قرار دارد.

مرحله هفتم: در قسمت Wi-Fi Status))، روی گزینه (Wireless Properties) کلیک کنید.

مرحله هشتم: در ادامه، در بخش منوی (Wireless Properties)، بر روی پوشه (Security) کلیک نمایید.

مرحله نهم: سرانجام در آخرین مرحله فرآیند بازیابی رمزعبور، وقتی پوشه (Security) را باز کنید، گزینه ای به شکل جعبه ای کوچک در کنار قسمت “نمایش شخصیت ها” Show characters)) دیده می شود، با کلیک بر روی آن، رمز عبور شبکه Wi-Fi انتخاب شده شما، بازیابی شده و نمایش داده خواهد شد.

در نهایت با انتخاب و بهره گیری یکی از روش های فوق، به راحتی می توانید رمز (Wi-Fi) ویندوز خود را پیدا کنید.

کلام آخر:

امیدوارم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده و با بهره گیری از دستورالعمل ها، مشکل احتمالی شما در پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز 10، رفع شده و این نوشته پاسخی برای سوالات شما باشد.